CheckMyBus nasıl çalışır?

Burada ortaklarımızdan topladığımız teklifleri nasıl karşılaştırdığımıza dair bir açıklama bulacaksınız.
En iyi teklifler %70’e kadar tasarruf et
En iyi seçimler Dünya geneli en çok bağlantı
Kolay ve açık Tek tıkla-Gerçek zamanlı arama

Nasıl karşılaştırıyoruz?

Burada karşılaştırma sitemizin nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız: Teklifleri nasıl sıralıyoruz? Kapsamlı mı? Ne zaman güncelleniyorlar? Ortak otobüs şirketlerimizle ilişkilerimiz nelerdir? Ücretler nasıl gösteriliyor? CheckMyBus ile otobüsle kolayca ve ucuza, ama her şeyden önce şeffaf bir şekilde seyahat edebilirsiniz!

Tekliflerin sınıflandırılması

Arama sonucu listemizde gösterilen tüm teklifler aşağıdaki özelliklere sahiptir:
Ulaşım araçları: Otobüs, tren, araba veya uçağı temsil eden bir sembol.
Kalkış ve Varış saati: Yolculuğun başlayacağı ve biteceği saat.
Fiyat: Ülkenin resmi para birimi cinsinden teklifin fiyatı.
Süre: Yolculuğun ne kadar süreceği.
Seyahat şirketi: Geziyi yapacak olan şirketin logosu.
Değişiklik sayısı: Yolculuk sırasındaki araç değişiklik sayısı.
Kalkış ve Varış istasyonu: Seyahatin başlayacağı ve biteceği istasyonların adları.

Arama sonuç listesi

Uygunluk:
Ana sayfamızda bir araştırma yaptıktan sonra, müşteri arama sonuç sayfasına yönlendirilecektir. Burada, arama motorumuz tarafından bulunan teklifler "Uygunluk" sırasına göre listelenecektir. Fiyat, kalkış zamanı, süre ve değişiklik sayısı gibi bir dizi faktöre dayanarak bir teklifi diğerinden "daha alakalı" olarak sınıflandırıyoruz.

Filtreler:
"En alakalı" teklif istenen sonucu vermediğinde, müşteri arama sonucu listesini şu şekillerde sıralayabilir; Fiyata, Kalkış Zamanına, Süreye veya Şirkete göre. Gösterilen sonuçlar değişmeyecek, ancak artık seçilen değerin artan sırasına göre veya alfabetik sıraya göre listelenecektir. Müşterilerimiz daha sonra arama sonucu listesini istedikleri gibi özelleştirmek için soldaki filtreleri kullanabilirler: mevcut filtre seçeneklerinden bazıları Koltuk Sınıfları, Uçakta sunulan olanaklar, Ödeme Yöntemleri, Kalkış ve varış istasyonları vb.

Yakındaki şehirler teklifleri:
Bazı durumlarda, örneğin doğrudan bağlantı bulunamadığında, arama sayfamız seçilen konumlara yakın şehirlerde başlayan veya biten ek teklifler gösterecektir. Bu, müşteriye daha fazla seçenek sunmak için yapılır.

Ek niteliksel bilgiler:
Kullanıcılara fiyat ve zamanın ötesinde daha iyi rehberlik sağlamak için aramaya niteliksel bilgiler ekliyoruz.
"Kullanıcıların Seçimi", rezervasyon sürecinin kalitesi açısından bir rota için en iyi iki sağlayıcıyı tanımlar. Bunu, aramamız aracılığıyla sağlayıcıya gönderilen her 100 ziyaretçi başına oluşturulan bilet yüzdesi (dönüşüm oranı) ile ölçüyoruz. Bu, bir sağlayıcının fiyat doğruluğu, kullanım kolaylığı, ödeme seçenekleri veya ek hizmetler açısından ne kadar iyi performans gösterdiğinin en güçlü göstergesidir. Mevcut olduğunda, Alaka Sıralaması nın bir parçası olarak bir arama sonucu içinde bir "Yolculuk Sıralaması" bulunabilir. Görüntülenen puan 10 ile 7 arasında değişir. Sıralama, sağlayıcı düzeyinde kullanıcı deneyimi için dönüşüm oranı, koltuk sınıfı, süre, kalkış zamanı ve fiyat hakkında niteliksel bilgiler içerir. Amaç, kullanıcıya belirli bir seyahat için en yüksek faydanın bir göstergesini vermektir.

Tekliflerin ücretleri ve fiyatları

Önerilen ücretler
Sitemizde önerilen ücretler, tüm vergiler ve harçlar dahil olmak üzere, garanti edilmez ve rezervasyonun yapıldığı şirketin web sitesinden farklılık gösterebilir. Önerilen rotaların her biri için fiyatları belirleyen aslında şirkettir. Biletlerinin fiyatına taşıma ücretleri ve kredi kartı ödeme ücretleri dahildir (varsayılan olarak: Visa banka kartı). Nihai seçim kriterlerinize bağlı olarak (örneğin ödeme yöntemi veya bagaj gibi ek hizmetler), nihai tutar sonuç listemizde belirtilen fiyattan farklı olabilir.

Tekliflerin güncellenmesi
Teklifleri her saat güncelliyoruz, bu nedenle ücretlerin çoğu her zaman günceldir. Teknik sorunlar veya ortaklarımızın sınırlamaları durumunda, bazı fiyatların son güncellemesi 12 saat eski olabilir.

Tekliflerin tükenmezliği
Amacımız size her zaman en fazla sayıda mevcut teklifi sunmaktır. Ancak, teknik veya ticari nedenlerden dolayı, belirli bir güzergah için ortaklarımızın tüm sonuçlarını gösteremeyebiliriz.

Fiyatlardaki değişimler
CheckMyBus, kullanıcıların arama sonuçlarında gezinmesini kolaylaştırmayı taahhüt eder. Bu nedenle, kullanılabilirlikte fayda gördüğümüz en yaygın yuvarlama yöntemi olan "Yarım Yuvarlama" yöntemini kullanabiliriz. Bu, 7,5'lik bir fiyatın 8, 7,4'lük bir fiyatın ise 7 olacağı anlamına gelir. Fiyatlar, para birimi dönüştürme nedeniyle ortak sayfalara göre değişiklik gösterebilir. Ortak bir arayüzden USD doları cinsinden veri almamız ancak kullanıcının TRY cinsinden arama yapması durumunda küçük bir sapma ortaya çıkabilir. Arayüzlerin verimli çalışmasını sağlamak için veya iş ortağı gereksinimleri üzerine sınırlı veri önbelleğe alma yöntemleri uyguluyoruz. Bu, bir ortak bir fiyatı değiştirdiğinde geçici bir fiyat sapmasına yol açabilir, ancak güncelleme CheckMyBus'ta küçük bir gecikmeyle (önbelleğe alma) gerçekleşir. Bu nedenle, yalnızca iş ortağının sayfasındaki fiyat, bir bilet satın alındığında geçerli fiyattır.

CheckMyBus ne bir bayi ne de bir sağlayıcıdır

CheckMyBus yalnızca arama motoru olarak çalışır: mevcut teklifleri gösterir, ancak hatları veya güzergahları işletmez ve en önemlisi aramada karşılaştırılan biletleri satmaz. Biletin alınması, teslimi ve iadesi ile ilgili tüm talepler için, tüm müşterilerimizi bileti satın aldıkları şirkete danışmaya davet ediyoruz.

Partner firmalarımız ile ilişkilerimiz

Birçok ortakla sözleşmemiz var ve sağladığımız hizmet için onlardan komisyon alıyoruz. Bununla birlikte, komisyon almadığımız ortaklardan da içerik yayınlıyoruz. Her iki durumda da ücretleri değiştirmiyoruz ve müşteri için herhangi bir fiyat farkı oluşmuyor.

CheckMyBus App

Download Grátis

App Store
CheckMyBus App
Kapat
GPDR CheckMyBus shield

Gizliliginize deger veriyoruz!

Size en iyi otobüs firsatlarini sunmak için CheckMyBus\'u nasil kullandiginiz hakkinda bazi bilgiler topluyoruz. Hizmetimizi gelistirmek ve size kisisellestirilmis bir deneyim sunmak için anonimlestirilmis bilgilerinizi hatirliyoruz.